+420 776 304 063

Proč dezinfikovat klimatizaci? 

Výparník klimatizace slouží k ochlazování proudícího vzduchu nasávaného ventilátorem z okolí. Vzduch je zbaven nečistot při průchodu přes kabinový filtr. Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží vlhkost, která je ideálním prostředím pro tvorbu mikroorganizmů a plísní.

Zanedbání údržby klimatizace se projevuje především zápachem uvnitř automobilu, ale může mít také vliv na zdraví cestujících.

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat.

Doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět alespoň jednou ročně společně s kontrolou stavu klimatizace.

Jak dezinfekce probíhá?

Pro čištění a dezinfekci výparníku klimatizace používáme speciální čisticí roztok značky LIQUI MOLY, který je aplikován stříkací pistolí do prostoru výparníku, kde odstraní bakterie, plísně a viry. Čistič po aplikaci zanechává svěží a čistý vzduch.

Součástí této služby je výměna kabinového filtru. Kabinový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna kabinového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.